Jak uczyć języka niemieckiego w szkołach ponadpodstawowych?

Znajomość języka niemieckiego może procentować zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym. W Polsce można spotkać wielu naszych zachodnich sąsiadów przyjeżdżających turystycznie. W firmach z rodowodem niemieckim możliwe jest znalezienie stabilnego zatrudnienia z satysfakcjonującym wynagrodzeniem. Naukę języka obcego należy rozpoczynać w młodym wieku, najlepiej na etapie szkoły podstawowej. W kolejnych latach nauki wiedza jest rozszerzana i uzupełniana. Edukację warto wspierać poprzez wykorzystanie nowoczesnych książek, takich jak “Effekt Neu 2. Podręcznik do języka niemieckiego dla liceum i technikum“. Jest to produkt znanego wydawnictwa WSiP.

Codzienne używanie obcego języka

Język niemiecki jest w naszym kraju mniej popularny od angielskiego, który jest widoczny wszędzie wokół. Anglojęzyczne napisy na produktach w sklepach nie dziwią nikogo. Dlatego nauka języka niemieckiego może przebiegać z większymi trudnościami, przynajmniej w pierwszym okresie edukacji. Książka “Effekt Neu 2. Podręcznik do języka niemieckiego dla liceum i technikum” stara się pokazać, że przez znajomość języka obcego można poznać nie tylko literaturę czy obejrzeć film, ale także studiować zwyczaje i tradycję ludzi żyjących w innym kraju. 

Nowoczesna metoda komunikacyjna

Książka przygotowana przez wydawnictwo WSiP przekazuje wiedzę metodą komunikacyjną. Autorka, Anna Kryczyńska-Pham, uznała, że najlepszym sposobem na poznanie obcego języka jest swobodna komunikacja w codziennym życiu. Rozmowa może być prowadzona początkowo z wieloma błędami, które są korygowane na bieżąco. Rozwiązanie to pozwala na prowadzenie lekcji ciekawych dla uczniów, którzy nie muszą uczyć się dużej ilości słów i skomplikowanych reguł gramatycznych w formie teoretycznej.

W książce “Effekt Neu 2. Podręcznik do języka niemieckiego dla liceum i technikum” uczniowie znajdą liczne nawiązania do osób znanych z telewizji lub Internetu. Dzięki temu będą mogli zapoznać się z informacjami, które w polskich mediach są wspominane rzadko. Może być to motywacją do samodzielnego rozszerzania swojej wiedzy oraz podjęcia decyzji o zdawaniu języka niemieckiego na egzaminie maturalnym.

wydawnictwa szkolne i pedagogiczne, wydawnictwo wsip, seria podręczników effekt, książka dla uczniów liceum i technikum, podręcznik do nauki języka niemieckiego