Skuteczne przygotowanie uczniów do matury z języka niemieckiego

Język niemiecki jest w naszym kraju zdecydowanie mniej popularny od angielskiego. Jest to zrozumiałe z uwagi na fakt, że kraje anglojęzyczne są celem podróży największej grupy Polaków. Jednak znajomość języka niemieckiego pozwala poznać ciekawe osoby żyjące blisko granicy z Polską. Ponadto można w ten sposób znaleźć pracę i uzyskać wysokie wynagrodzenie. Edukację należy rozpocząć już w szkole podstawowej i kontynuować na dalszych etapach edukacji. Lekcje powinny być prowadzone w interesujący sposób, co można osiągnąć przy wykorzystaniu książki “Effekt Neu 2. Podręcznik do języka niemieckiego dla liceum i technikum” przygotowanej przez Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne.

Swobodna komunikacja w obcym języku

Niemiecka kultura i produkty są wysoko cenione w Polsce. Można je poznawać nie tylko podczas wakacyjnych wyjazdów, lecz także za pośrednictwem Internetu. W tym celu trzeba poznać podstawy języka niemieckiego w stopniu komunikatywnym. Taką właśnie metodę nauki proponuje książka “Effekt Neu 2. Podręcznik do języka niemieckiego dla liceum i technikum nowość” opracowana przez Annę Kryczyńską-Pham i sprzedawana przez wydawnictwo WSiP. Uczniowie są zachęcani do rozpoczęcia rozmowy w obcym języku, a dopiero w dalej kolejności uczą się skomplikowanych zasad pisowni i gramatyki.

Zadania nawiązujące do życia codziennego

Treść książki “Effekt Neu 2. Podręcznik do języka niemieckiego dla liceum i technikum” jest związana z realiami życia w krajach, których mieszkańcy posługują się językiem niemieckim. Autorka zwraca uwagę na piosenki, zespoły muzyczne, a także osoby znane ze świata mody i sportu. Język jest zbliżony do sposobów komunikacji obecnych nastolatków. Dzięki temu młodzi ludzie mogą w interesujący sposób zapoznawać się nie tylko z niemieckim słownictwem, ale także z kulturą i zwyczajami naszych sąsiadów.

W podręczniku przygotowanym przez wydawnictwo WSiP uczniowie znajdą ćwiczenia, za pomocą których można doskonalić umiejętności mówienia, czytania i pisania w języku niemieckim. Dzięki temu może być to praktyczny przewodnik w całym okresie nauki w szkole ponadpodstawowej, w tym podczas przygotowania do egzaminu maturalnego.

matura z języka niemieckiego, wydawnictwo wsip, podręczniki z serii effekt, książka do nauki języka niemieckiego, podręcznik dla uczniów szkół ponadpodstawowych, przygotowanie do egzaminu dojrzałości